Saw Palmetto

Saw Palmetto

Saw Palmetto můžete také naleznout pod druhým názvem Serenoa plazivá, díky svému charakteristicky plazivému a vystouplému kmeni s vějířovitými listy.

Chcete se dozvědět více o bylinných tinkturách? Přečtěte si jeden z našich článků.

velké foto

Její plody, které vykazují nevídané zdravotní benefity ocení muži i ženy. Jsou totiž bohaté na flavonoidy s antioxidačním účinkem, polysacharidy, triglyceridy a pak zejména fytosteroly, které mají pozitivní účinky na zdraví prostaty, zvýšení hladiny testosteronu, podporu libida, plodnost či růst vlasů. Obsahují dále mastné kyseliny – zejména kyselinu kaprylovou, laurovou, palmitovou, myristovou, stearovou a olejovou.

Účinky plodů mají ale daleko širší pojetí. Působí blahodárně na nachlazení, chřipku či bronchitidu. Dokáží povzbudit unavený a zmožený organismus a dodat tělu opět vitalitu a energii. Již v minulosti byla používána jako silné a účinné afrodiziakum. V současné době je hojně využívána v léčbě močopohlavního ústrojí a prostaty a bohatým zdrojem vitamínu E.
Saw Palmetto je vyhledávané pro své antiseptické a močopudné účinky. Jeho plody posilují štítnou žlázu, zlepšují trávení (působí proti zácpě) a stimulují chuť k jídlu.

Jak efektivně zvýšit hladinu testosteronu?

Brání vypadáván vlasů

Co je saw palmetto? Vlasy, prostata a další využití

Saw palmetto může pomoci zabránit androgenní alopecii (vypadávání vlasů, dědičné vypadávání vlasů) u mužů i žen. Předpokládá se, že totiž blokuje enzym, který přeměňuje hormon testostosteron na dihydrotestosteron (DHT). O DHT se předpokládá, že je jednou z hlavních příčin vypadávání vlasů. Vědci se domnívají, že vysoké hodnoty hormonů jako DHT, zkracují vlasový cyklus, což vede ke zmenšování vlasového folikulu a vyrůstání stále tenčích a jemnějších vlasů. Výborné výsledky přinesla studie, kde až u 60% z testovaných pozorovalo zmírnění vypadávání vlasů.

Nepodceňujte suplementaci vitamínu C.

Saw Palmetto a zdraví žen

Ze studií vyšlo několik závěrů, že snižuje výskyt nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje nebo zvýšenému vypadávání vlasů. Dokonce by měl snižovat riziko vzniku akné. Může mít vliv i na oslabení projevů menstruace, případně příznivý vliv při léčbě zánětů močových cest.
U ženské populace je oblíbený i díky jeho detoxifikačním účinkům. Napomáhá čistit játra neb tlusté střevo. Jeho pravidelné užívání stabilizuje hladinu testosteronu u žen, které ho mají geneticky zvýšený nebo díky vyšší fyzické aktivitě.
Navíc působí jako diuretikum a antiseptikum.

velké foto

Nežádoucí účinky

Užívání Saw Palmetto se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám. Zvážit konzultaci s lékařem by měly i ženy užívající antikoncepci. Při nadměrném užívání se mohou ojediněle objevit nepříjemné bolesti břicha hlavy a snížit se absorpce železa.

Dávkování tinktury

8 kapek extraktu protřepeme v shakeru s vodou či džusem a vypijeme. Užíváme 1x denně. 8 kapek = 320mg čistého extraktu. 30ml vystačí na 75 dní intenzivní kúry.

KOUPIT