Chmel Epigemic 30 kapslí

Chmel Epigemic 30 kapslí

Silný antioxidant jako efektivní podpora spánku, navozuje klid, podporuje relaxaci a harmonizaci.

Krátce o Chmelu

Chmel si mnoha z nás pojí zejména s pivem, jakožto jednou z hlavním surovin při jeho výrobě. Jeho využití ale pro lidský organismus je mnohem větší – zklidňuje organismus, podporuje usínání, zmírňuje příznaky menopauzy a dokonce má i protinádorové účinky.

Zdravotní přínosy Chmelu pro lidský organismus

V současné době je jeho využití zejména v podpoře spánku. Navíc obsahuje řadu polyfenolů, které ovlivňují serotoninové a melatoninové receptory, které hrají podstatnou roli při narušení cirkadiánních rytmů, a mohou tak pomoci při synchronizaci našich biologických rytmů se střídáním dne a noci.

Chmel otáčivý (Humulus lupulus) | Herbář | Herbofit - zdraví z přírody

Jeho využití může zaujmout i ženy, protože je bohatý na fytoestrogeny, které se děli na dva typy. Jeden z nich je přítomný v děložní sliznici a ten druhý pak v tukové tkáni, mozku, ledvinách a prostatě. Chmel totiž dokáže zmírňovat návaly horka – to je jedním z hlavních projevů přicházející menopauzy.

Dále umí potlačovat tvorbu osteoklastů, tedy buněk, které odbourávají kostní hmotu a podporují jejich buněčnou smrt. Osvědčil se i v rámci prevence před kardiovaskulárními nemocemi a napomáhá snižovat hodnotu LDL cholesterolu.
Díky vysokému obsahu polyfenolů dokáže chránit i před nežádoucími volnými radikály a potlačuje tzv. proliferaci (rychlé množení buněk), které je typické pro nádorové buňky.
Chmel otáčivý potlačuje angioneogenezi, tedy růst nových cév, které jsou nutné k zásobování rostoucího nádoru. Jeho účinky se prokázali zejména v léčbě nádorů prostaty, ledvin nebo prsu.

V rámci onemocnění cukrovky má vliv na zlepšení inzulínové rezistence a glukózovou intoleranci.

Antimikrobiální efekt

Jedním z důvodů, proč se chmel kdysi začal využívat k výrobě piva, bylo i jeho antimikrobiální působení, díky kterému prodloužil trvanlivost piva. Stejně účinně ale pomáhá ničit i patogeny v lidském těle. Chmel také účinně hubí i kvasinky, plísně a také některé viry.

Chmel otáčivý v boji s obezitou

Jak jsme již uvedli, Chmel otáčivý je bohatým zdrojem polyfenolů. Jedním polyfenolem je xantohumol, který efektivně podporuje proces hubnutí, protože ovlivňuje transport tuků v játrech, potlačuje procesy vedoucí ke vzniku zralých tukových buněk.
Hořké kyseliny z chmele navíc podporují tvorbu tepla v hnědé tukové tkáni, čímž usnadňují spalování tuků a zvyšují energetický výdej.

Nežádoucí účinky

Během jeho užívání se může vyskytnout mírné podráždění dýchacího traktu, který se projevuje suchým kašlem, dále kožními problémy nebo zvýšenou tvorbou žaludečních šťáv. Zmíněné příznaky ale vyskytují zejména u pracovníků v pivovaru.

Zvýšený pozor by si měli dát lidé, kteří užívají Warfarin, Omeprazol nebo užívají některý léky antidepresiv. Jeho vysazení se doporučuje před plánovanou operací, protože může mít vliv na účinnost anestezie.

Složení v 1 kapsli:
200 mg extrakt z chmele otáčivého 10 %
– 200 mg inulin
– 90 mg vegetariánská kapsle (hydroxypropylmetyl celulóza)

Jeho nejvíce vhodná doba k užívání je zhruba hodinku před ulehnutím ke spánku. Bezpečnost užívání byla potvrzena při dávkách 300 mg po dobu tří měsíců.

Více o produktu Chmel otáčivý naleznete na oficiálních stránkách firmy EPIGEMIC.

KOUPIT