Podpora organismu v jedné kapsli

Podpora organismu v jedné kapsli

Důležitost zdraví je v dnešní době více než žádoucí a potřebná.

Právě v tomto období bychom měli dbát na naše zdraví, více než kdy dříve, a proto je důležité doplňovat našemu tělu veškeré potřebně minerální látky, vitamíny a stopové prvky k prevenci nemocí.

Dnes bychom vám rádi představili doplněk stravy Quercetin.

Čtěte také: Významnost vitamínů v našem jídelníčku

Co o Quercetinu možná nevíte.. ?

Quercetin je druh flavonoidového antioxidantu, který se přirozeně nachází v citrusových plodech a listové zelenině (v červené cibuli, česneku, libečku chřestu nebo brokolici.)

Mezi jeho zásadní účinky na lidské zdraví jsou:

 • Podpora organismu při alergii, zánětech, virových onemocnění. Flavonoidy jsou protizánětlivé látky. Působí jako antioxidanty, tedy jsou skvělými bojovníky s volnými radikály, které mají negativní vliv na buněčné membrány. Právě Quercetin je dokáže kvalitně zneškodnit. Mimo jiné ho lze považovat za něco jako přírodní antihistamikum. Tím se dostává do popředí, co se týče v boji s astmatem, alergiemi nebo kožními problémy. Napomáhá stabilizovat uvolňování histaminů z imunitních buněk, čímž dokáže zmírňovat kašel, slzení očí, oteklé rty nebo poruchy trávení.
 • Působí protizánětlivě 
 • Protinádorový 
 • Má protivirové účinky 
 • Eliminuje bolest 
 • Normalizuje krevní oběh 
 • Snižuje krevní tlak 
 • Posiluje imunitní systém 
 • Působí jako prevence aterosklerózy
 • Pozitivně reguluje cholesterol
 • V těhotenství podporuje přirozený vývoj plodu
 • Chrání tělo před škodlivými toxiny 
 • Chrání před kardiovaskulárními chorobami 
Jak pracovat na svém zdraví pro lidi s mentálním postižením |

Účinky Quercetinu na lidské zdraví

Navíc Quercetin, který je k dostání na našem e-shopu obsahuje:

Zinek 

Zinek je esenciální minerál, který je nutno přijímat primárně z potravy, protože my sami si ho nedokážeme syntetizovat.
Hraje zásadní roli ve vývoji a funkci imunitních buněk. Je důležitým minerálem pro zdraví naší pokožky, podílí se na svalovém rozvoji, celkovém vývoji těla, snižuje vznik infekcí, zlepšuje hojení ran, má antioxidační a detoxikační účinky, napomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi nebo přispívá v léčbě s akné nebo ekzémů. 

Mezi hlavní projevy jeho nedostatku se řadí průjmy, snížená imunita, řídnutí vlasů, poruchy nálad, zraku, deprese, suchá pokožka, akné, anémie nebo u žen nepravidelná menstruace.

Vitamín C 

Jedná se snad o nejvíce známý vitamín podporující lidské zdravé vůbec. Podporuje vstřebávání těžkých kovů, působí jako antioxidant, má pozitivní vliv na zdraví našich zubů, dásní, kostní nebo krevních cév.
Navíc přispívá k udržení normální funkce imunitního systému, k optimální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, přispívá k normální činnosti nervové soustavy,  psychické činnosti a v neposlední řadě napomáhá snižovat míru únavy a vyčerpání. 

Jeho zdrojem je primárně ovoce a zelenina (černý rybíz, rakytník, šípky, paprika, nať pažitky, brokolice, růžičková kapusta, kopřiva, jahody nebo květák). Z živočišných zástupů zdroje pak nalezneme v játrech nebo ledvinkách. 

Jeho nedostatek se projeví zvýšenou únavou, častými výkyvy nálad, zvýšenou tvorbou modřin, suchou kůží, třepícími se vlasy, lámajícími se nehty, sníženou obranyschopností nebo zhoršením hojením ran.

Čtěte také: Nepodceňujte podzim! Zařaďte vitamín C.

Extrakt ze šípku 

Šípky se zejména podílejí na zmírnění příznaků revmatoidní artritidy nebo respiračních příznaků, snižují hladinu cholesterolu, regulují trávicí systém nebo se podílejí na posílení imunitního systému. Navíc zvyšují potřebu močení. Tím napomáhají odvádět z těla pryč škodlivé toxiny. 

Jsou silnými antioxidanty a bohaté na vitamíny jako je vitamín C, A, E nebo B komplex. Z minerálních látek obsahují například vápník, selen, mangan, hořčík, draslík nebo zinek

Vitamín D3

Vitamín D je známý díky své schopnosti budovat a posilovat kosti. Navíc podporuje vstřebávání vápníku, fosforu nebo sodíku. Dále podporuje imunitní systém, bojuje proti škodlivým bakteriím a virům nebo snižuje riziko akutních respiračních infekcí.
Jeho nedostatek je spojen se zvýšeným rizikem deprese, zvýšeným rizikem vzniku zubního kazu nebo onemocnění dásní a podporuje celkové zdraví ústní dutiny.

Doporučené dávkování

Doporučená denní dávka Quercerinu odpovídá 1 kapsli 2x denně spolu s jídlem. Díky pravidelné suplementaci vitamínů, správné a vyvážené životosprávě, dostatečnému spánku si jedině tak zajistíte dostatečnou ochranu pro vaše zdraví a jeho správnou funkci do každého počasí a období.

5 tipů na zdravá jídla, díky kterým ušetříte, a ještě zhubnete! | Pro ženy | Blesk.cz