Trápí vás noční nájezdy na ledničku?

Trápí vás noční nájezdy na ledničku?

Je pondělní ráno nebo možná víkend, čtvrtek… je to jedno, je prostě den, kdy jste se rozhodli začít od znovu, s čistým štítem, a začít jíst zdravě. Říkáte si: ,,Ale už vážně musím se sebou něco dělat! A ode dneška striktně!“ Jak dlouho vám něco takového většinou vydrží? Dejme tomu, že do oběda? Poznáváte to? Možná po obědě už očima těkáte, kde byste co uzobli nebo je vaším větším hříchem až večerní ujídání?
Vypadá to u vás spíše jak náběh sarančat na lednici? To vám ten nový start úplně slavně nezačal a vy už si říkáte, že to tedy pro dnešek nemá cenu a začnete až zítra? Asi byste byli milionáři, kdyby vám někdo dával korunu za to, kdykoliv tuhle větu řeknete, že. Teď si ale upřímně položte otázku, proč to vždycky takhle dopadne. Opravdu ty nálety na lednici a kradmé uždibování čehokoliv je za tím, že máte skutečně hlad nebo jen chutě? A z čeho ty chutě pak vznikají? Odpověď je snadná. Z nevyváženého a nedostačujícího jídelníčku. Z toho pak vzniká následné přejídání, noční vymetání ledničky, uzobávání… a s vaším ,,novým začátkem“ je rázem konec.

Noční nájezdy do lednice: Co je způsobuje a jak jim předejít | TN.cz

Rádi bychom vám dnes předali 6 jednoduchým typů jak předejít hladu a případným chutím, zlepšit si tak svůj jídelníček a vytrvat se zdravým životním stylem déle než do dopoledních hodin.

Nevíte si rady s jídelníčkem? Rádi vám poradíme a pomůžeme.

1. Jezte dostatek bílkovin. Bílkoviny jsou skvělým pomocníkem. Nejen, že chrání naše tělo, jsou stavební látkou našich svalů, ale mají zejména vyšší sytící schopnost. Uznejte sami, že po pořádném fláku masa z restaurace se cítíte pořádně plni. A v čem najdeme bílkoviny? Maso. Ideálně libové kuřecí, krůtí, hovězí, vepřové, telecí, rybí… Pak mléčné výrobky jako jsou tvarohy, jogurty, sýr cottage, vysokoprocentní šunky, tvarůžky, vajíčka, …Vegani a vegetariáni pak mohou zařadit seitan, tofu nebo tempeh. Když ke každému vašemu jídlu přidáte porci velikosti dlaně, věřte, že budete zasyceni mnohem více. 
Pokud vám ovšem dělá problém sníst množství bílkovin adekvátní přímo pro vás, zvolit můžete i kvalitní proteinový prášek, který je snadno stravitelný a vstřebatelný.

Více o proteinech v našem článku ZDE.

velké foto
Psyllium je schopno udržovat zdravé trávení i střeva. Zažívací zdraví je důležité pro vstřebávání látek, získaných z přijímané potravy.

2. Zařaďte vlákninu. Zeleninka. Zelenina je skvělou přílohou. Lze ji upravovat na stovky způsobů tak, aby pokaždé chutnala jinak a výborně. A opravdu nemusíte chroupat jen ledovou okurku. Má totiž benefity hned dva. Za prvé – obsahuje méně kalorií, dodá na jídle většího objemu a vy budete mít pocit, že je jídla více. Vláknina nám zaplní bříška po delší dobu a vy tak nebudete do hodiny chodit do lednice. A druhým pozitivem je, že spolu s plným pupkem do sebe dáte i nějaké ty vitamíny a minerální látky. 

3. Ovoce není strašák. Ovoce se nemusíte bát. Můžete se sice na x chytrých webech dočíst, jak je ovoce zakázané, zejména během diety, ale prosím vás! Ovoce je skvělým zdrojem vitamínů a minerálních látek a díky jejich sladké chuti vám může pomoci s chutěmi po sladkém. 

4. Zařaďte tuky. O tucích se šíří kde co. Ale to, že jsou skvělou a hlavně velice důležitou živinou pro naše tělo, o tom už se píše opravdu zřídka. Hlavně ženy by jejich příjem neměli opomíjet, protože jsou důležité pro hormonální rovnováhu. A dokonce mají větší sytící schopnost než bílkoviny. Ale nepleťte si tuky a tuky. Něco jiného je tuk, který vám teče z křidýlka z KFC a něco jiného je takové avokádo. Zaměřte se tedy na ty zdravé tuky – avokádo, olivový olej do studené kuchyně, olivy, oříšky, tučnější sýry nebo konzumace ryb. 

velké foto
Kešu krém je vyroben ze 100% z přírodních pražených jádra kešu ořechů.
Je bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálních látek a hlavně kvalitním zdrojem nenasycených mastných kyselin, které jsou pro naše zdraví klíčové.

Využít ho můžete v rámci svačin, v rámci pečení a kdykoliv k doplnění zdravých tuků ve vašem jídelníčku.

Inspirovat se můžete i naší širokou nabídkou lahodných a kvalitních ořechových krémů.

5. Nezapomínejte na pitný režim. Hlad je většinou převlečená žízeň. To jste už jistě slyšeli, ale kolik pravdy s sebou nese..! Pitný režim bychom rozhodně neměli zanedbávat. Celý den nemáte čas se ani pořádně napít, žaludek vám kručí a vy si myslíte, že jste hladoví, a tak se jej snažíte zajíst. Přitom vám vaše tělo může dávat jen signály, že je dehydratované.
Spolu s každým jídlem si připravte i skleničku s pitím a pokud vám pitný režim dělá potíž, noste s sebou neustále lahev s vodou. A důležitá zmínka pro milovníky dobré kávy – s každým šálkem vaší čerstvé vonící kávy si nezapomeňte připravit sklenici vody.

Jak zatočit s nočními návštěvami lednice - Novinky


6. Cvičte. Když Vás přepadne takové to: ,,Kde bych co zakousl…,“ zkuste se nějak zaměstnat. Jděte ven na procházku, zacvičte si, malujte, přečtete si knížku… Nejen, že uděláte něco pro sebe, ať už posílíte vaše zdraví díky cvičení nebo se začtete do románu, který tak dlouho odkládáte, ale zejména se vyhnete zbytečnému loudění v lednici, kde se během těch pěti minut, co jste od ní odešli naposledy, stejně nic nezměnilo. Věříme, že díky těmto několik jednoduchým typům už ve svém novém životním stylu zůstanete a bude se vám dařit. Kdyby jste přesto tápali a nevěděli, jak si správnou skladbou jídelníčku tak, abyste předešli nočním nájezdům a nekonečným chutím, rádi vám v tom pomůžeme a nasměrujeme na správnou cestu.