Spalujte chytře a snadno

Spalujte chytře a snadno

Už jste ve své cestě za vysněnou postavou vyzkoušeli všechno, a stále máte pocit, že tížený výsledek nikde? Žádná dieta vám dlouhodobě nevydržela, a tak jste se rozhodli vyzkoušet spalovače tuku.

Pojďme se dnes na něj podívat zblízka a představit si ho, protože kolem něho pobíhají různé fámy a mýty. Opravdu se spalovač vyplatí? A pro koho je doopravdy užitečný? Každý z nás se občas dostane na své cestě do situace, kdy se zasekne na mrtvém bodě s tím, že už nemůže, že to co pro sebe dělá, nefunguje a potřebuje trošku nakopnout. Fyzicky i mentálně. 

Lehký jídelníček pro spalování tuků | BezHladovění.cz

Jak doopravdy zhubnout? 

Začneme od začátku. Spalovač je určen primárně k podpoře spalování, jak už samotný název může vypovídat.
Nemůžeme ale čekat sexy křivky, viditelný sixpack a kulatý pevný zadek ze dvou tabletek. Ne, takhle spalovače opravdu nefungují.

Abyste dosáhli hubnutí, potažmo s ním úzce spojeno kalorického deficitu, který je v tento moment v rámci vašich cílů, klíčový, musíte přijímat méně energie než vydáte.
Nepředstavujte si hned hladovku a zapíjení tabletek!!!!! Abyste vytvarovali postavu a dosáhli své cesty, musíte přidat ještě silové cvičení a zaměřit se celkově na skladbu svého jídelníčku.
Jíst dostatek bílkovin a komplexních sacharidů s dostatkem zdravých tuků.
Druhým – zásadním – bodem je pohybová aktivita, která zvýší výdej a tak hubnutí. Když následně přeskočíme body (stejně zásadní, ale jednotlivé body už jsou na samostatný článek) jako dostatečný spánek, regeneraci nebo pitný režim, dostaneme se k takové třešničce na dortu – tedy doplňkům stravy a suplementům. Spalovači tuku.

Zajímavá fakta o spalování tuku | Tanita.cz

Už jste v kalorickém deficitu, máte ošéfovanou stravu, v posilovně nebo doma to bombíte, a tak právě teď je ta vhodná chvíle uvažovat o suplementech, které celý váš cíl jen podpoří. Kdybychom si spalovače měli definovat krátkou větou tak – zvyšují přeměnu tuku na energii a mohou vám tak pomoci naklonit misky vak k efektivnímu hubnutí. 

 Jak podpořit hubnutí? 

velké foto

Pokud zahrnete užívání spalovačů zhruba 30-60 minut před fyzickou aktivitou, můžete se cítit energičtěji, během tréninku pocítíte lepší výkon a budete pálit i více kalorií, protože látky, které spalovače obsahují, fungují i jako stimulanty.

Není spalovač jako spalovač, ale. Nyní se setkáme s dvěma typy. Lipotropní a thermogenní. Lipotropní spalovače budou lépe pracovat u těch z vás, kteří jsou spíše začátečníci, a mají v přirozené stravě více tuku, se kterým bude právě lipotropní spalovač pracovat. U něho se předpokládá, že budete velice fyzicky aktivní, které podpoří spalování a využití všech obsažených látek jako je karnitin CLA a HCA.
Thermogenní spalovače nejsou přímo vázány na váš fyzický výkon. Jsou vhodnější pro lidi, kteří již delší dobu cvičí. Obsahují zejména synefrin, kofein, skořici nebo kapsaicin. 

Mrkněte na naše doporučení, které spalovače za to opravdu stojí: KLIK

Jaké látky spalovače obsahují?

1. Kofein funguje jako stimulant centrální nervové soustavy, zlepšuje využívání tuku jako paliva a oddaluje únavu. 

2. Synefrin dokáže aktivovat receptory zvyšující rychlost metabolismu a odbourávání tuků. 

3. Extrakt ze zeleného čaje. Zelený čaj je opravdu silný a účinný antioxidant. Společně s kofeinem se podílí na zvýšení využití kalorií a tuků. 

4. L-carnitin, který transportuje tuku do buněk, kde je tuk spálen za vzniku energie. Výrazně přispívá k redukci tuku a podporuje srdeční a mozkovou činnost. 

Jak jej správně užívat 

K maximální koncentraci látek v těle dojde při užití spalovače 30-60 minut před tréninkem. Pokud se již rozhodnete zařadit spalovače do své rutiny, je určitě důležité si čas od času od nich oddychnout, aby si tělo na ně z dlouhodobého hlediska neadaptovala, a tím nevyprchal jejich tížený účinek.
Jestliže se rozhodnete pro lipotropní spalovač, je vhodné ho užívat ráno se snídaní, zhruba 50 minut před výkonem. U thermogenního vám postačí jej užívat půl hodinku před cvičením. Ať už zvolíte jeden či druhý, nikdy neopomíjejte dostatečný pitný režim a tělo hydratujte. 

Spalovač na noc?

Určitě ne – respektive určitě ne ten typ spalovače, který by obsahoval nabuzující látky jako může být klasický a nejvíce známý kofein. Spalování tuku není jen procesem, ke kterému dochází během fyzické aktivity. Spalujeme celý den, spalujete i dokonce teď, co čtete tyto řádky a jen sedíte. Spánek je jedním z hlavních období, kdy dokážeme využívat tuk jako zdroj energie, a tak jeho nabourání hatí i výsledek spánku. Spalovače na noc mohou nabourat spánek a celkovou regeneraci.

ALE! Je tu jedno velké ale. Na trhu jsou dostání takové formy spalovačů, které myslí na vytížený pracovní shon a stres či zdravotní omezení a jsou i verze bez kofeinu.

Proč je důlžité vědět své BMI

BMI (Body Mass Index) je ukazatel, který se používá k hodnocení tělesného tuku. Tento ukazatel se vypočítává podle výšky a hmotnosti člověka. BMI kalkulačka umožňuje snadné a rychlé výpočty BMI a poskytuje tak informace o tom, zda má člověk normální hmotnost, nadváhu nebo podváhu. Proces hubnutí může být náročný, a proto je důležité mít přehled o své tělesné hmotnosti a tuku. Použití BMI kalkulačky vám pomůže sledovat váš pokrok a udržet se na správné cestě k dosažení vašich cílů. Proto je důležité používat BMI kalkulačku jako nástroj pro monitorování vaší tělesné hmotnosti při hubnutí.

Závěrem …

Závěrem, co je nutné říct je fakt, že ať už se pro podporu spalování ve formě spalovače rozhodnete, mějte na paměti, že je to pouhý pomocník a ta primární snaha musí pramenit z vás. Z vaší disciplíny a odhodlání. Z pestré a vyvážené stravy, z dostatečné spánkové hygieny, mentální hygieny, optimální regenerace a dalších faktorů, kdy se pak ve finále jednotlivé dílky puzzlí stanou onou dlážděnou cestou k vašemu cíli.