Butyrát Epigemic 30 kapslí

Butyrát Epigemic 30 kapslí

Optimální rovnováha našeho střevního mikrobiomu je klíčovou záleží z hlediska našeho celkového zdraví.

Krátce o Butyrátu

Butyrát je mastná kyselina s krátkým řetězcem, kterou můžete také naleznout jako kyselinu máselnou díky její typické vůni po čerstvém másle.
V našem těle je produkována jak přirozeně, spolu s bakteriemi střevního mikrobiomu, tak ji částečně přijímáme i ze stravy prostřednictvím mléčných výrobků.


Proč je pro naše tělo tak zásadní?

Butyrát je protizánětlivou látkou, která je nezbytná pro optimální činnost střevní sliznice a udržení integrity.
Jeho nedostatek pak vede ke zvýšenému riziku vzniku zánětlivých procesech v organismu – ať už bychom mluvili o střevě nebo vlivu na krevní oběh.

Mimo jiné slouží i jakýmsi energetickým substrátem, který ovlivňuje životnost a funkčnost našich vlastních tělesných – zejména pak těch střevních – buněk. K nedostatečné produkci dochází zejména, pokud je náš střevní mikrobiom v nerovnováze. V tento moment je přínosné zamýšlet se nad jeho doplněním prostřednictvím kvalitního doplňku stravy. Jeho nedostatek byl prokázán především u osob trpící Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou.

Pomocník hned v několika rovinách


Díky tomu, že omezuje pronikání imunitních buněk do tukové tkáně, výrazně se tak podílí na procesu hubnutí. Zároveň snižuje inzulínovou rezistenci, která má vliv na prevenci v léčbě diabetu, zejména I. charakteru, která má autoimunitní příčinu.

Omezuje produkci cholesterolu v těle a výrazně zasahuje do procesů tvorby aterosklerotických plátů v cévách. Mimo jiné se podílí na produkci bílkovin – zejména Katelicidinu, který vzniká ve střevních, žaludečních a jaterních buňkách.

Složení v 1 kapsli:
– butyrát sodný (sodium butyrate, sodná sůl kyseliny máselné) 200 mg (obsah sodíku 55,7 mg)
– 85 mg bílá rostlinná kapsle (HPMC, barvivo oxid titaničitý)
– zahušťovadlo (guma, gallen).

Více o produktu Butyrát naleznete na oficiálních stránkách firmy EPIGEMIC.

KOUPIT