Proč říct kompresím ,,ano“

Proč říct kompresím ,,ano“

Kompresové oblečení mají své důležité opodstatnění u každého více či méně aktivního sportovce. 

Komprese mají zásadní vliv na stažení svalu během sportovního výkonu. Díky nim se do svalu snadněji a rychleji dostanou minerální látky a vitamíny.
Mechanicky stabilizují stáhnutý sval a adekvátně ho stimulují před výkonem. Zabraňují mechanickým otřesům, pomáhají rychlejšímu okysličení svalů, odplavují kyselinu mléčnou a odpadní produkty metabolismu, urychlení regeneraci, zlepšují cirkulaci krve, oddalují únavu

Jejich praktické využití můžete využít během cestování, kdy působí proti pocitu těžkých nohou nebo působí jako prevence trombózy. 

Ne nadarmo se říká, že: ,,to musí sedět, jak pr*el na hrnec..” Právě u komprese to platí dvojnásobně. Abyste docílili všech zdravotních přínosů, které komprese přináší, je důležité zvolit správnou velikost dle velikosti daného svalu pro maximální efektivitu.

ROYAL BAY® Classic kompresní 9999 Černá
Kompresní podkolenky s odstupňovanou kompresí vhodnou pro všechny výkonnostní skupiny sportovců.

Pro optimální podporu krevního oběhu
Pro zlepšení sportovní výkonnosti a urychlení regenerace
Vhodné pro zpevnění lýtkového svalu i Achillovy šlachy
Zpevnění kloubů
Ochrana před zraněním
Materiál šetrný k pokožce

Složení:
82 % PAD NYLON, 18 % elastan LYCRA®
•Aktivní biocidní složka: dusičnan stříbrný

Vyzkoušet kompresní podkolenky

Správnou velkost vyberete za pomoci krejčovského metru, díky kterému změříte obvod svalu v jeho nejširším místě. 

Druhy jednotlivých kompresí 

 1. Cílená komprese. Mluvíme o velice silné kompresi pro maximální výkonnost. Tento druh je cílený na konkrétní sval (lýtkový, stehenní, pažní, bicepsový, předloketní), kdy cílová komprese zajišťuje maximální podporu a fixaci i během náročnějších podmínek. Cílená komprese se nejlépe hodí během extrémních trailových bězích nebo běhu po tvrdém povrchu (například asfalt nebo betonová dlažba.)

  Řada EXTREME, pod záštitou cílené komprese, přišla s lýtkovými a stehenními návleky, které jsou prodyšné, z rychleschnoucího materiálu a reflexními prvky.
  Cílí přímo na konkrétní sval, kterému poskytuje maximální ochranu a sval dostatečně zafixuje. Jsou k dostání ve velikosti XS – XL.
ROYAL BAY kompresní ponožky LOW-CUT - vel. 42-44
Zabraňují otlačeninám a puchýřům.
Podpora nártu brání posunu ponožkové části.
Pohodlný široký lem neškrtí, ale naopak dostatečně pevně obepíná nohu a ponožky se tak neshrnují.
Zesílený vzor v chodidlové části, který zpříjemňuje došlap, zabraňuje klouzání v botě a umožňuje lepší odvod tepla a potu.
 1. Odstupňovaná komprese se hodí pro většinu druhů sportu. Její využití poslouží pak zejména u lýtkových návleků a podkolenek. Je nejsilnější nad kotníkem směrem ke kolenu, čímž je zajištěna maximální možná podpora krevního oběhu, podporuje regeneraci a zlepšuje sportovní výkon. Navíc zajišťuje zpevnění Achillovy šlach a lýtkového svalu.
  Pod odstupňovanou kompresi řadíme ještě řadu MOTION a ENERGY. V první řadě se jedná o lýtkové návleky, které mají tenčí lem, bezešvé provedení spodního lemu, jsou prodyšné a z rychleschnoucího materiálu.
Royal Bay Extreme - Kompresní stehenní návleky - černé, velikost S | ENERVIT e-shop
Stehenní svaly podléhají při sportu velké zátěži a zaslouží si tak tu nejlepší kompresní podporu.

Kompresní stehenní návlek je navržen tak, aby komprese byla nejsilnější v oblasti stehenního svalu a sportovci tak poskytla jeho maximální oporu. Největším benefitem je omezení bolesti z únavy svalu a jeho rychlejší regenerace. Síla materiálu je speciálně zvolena s ohledem na ochranu oblasti vnitřních stehen proti odírání.
 1. Druh Relax je navržena speciálně pro aktivní odpočinek, vhodná na dlouhodobé nošení po sportovním výkonu. Doporučuje se také jako prevence otoku nohou či trombózy během dlouhého cestování nebo stání na místě.
 2. Zdravotní druh je ideálním řešením pro sportovce s cévním onemocněním. Slouží k podpoře výkonu a umožňují tak bezpečné sportování s podporou pracujících svalů. 

Zdravotní účinky

 • napomáhají předcházet křečím 
 • chrání sval před případným poraněním 
 • podporují výkonnost 
 • urychlují regeneraci 

ROYAL BAY® Extreme RACE kompresní lýtkové návleky | Ariesmedishop.cz
Hladké a tenké lýtkové návleky s cílenou kompresí a spodním bezešvým lemem
Cílená komprese cílí přímo na konkrétní sval

ROYAL BAY je českou značkou, konkrétně z Vrchlabí. Je certifikována ISO, který zajišťuje komplexní sportovní podporu a maximální funkčnost produktů. Označení certifikací OekoTex Standard 100 je známkou toho, že byly výrobky testovány nezávislým Evropským výzkumným institutem na přítomnost škodlivých látek pro lidský organismus.

íky vlastnímu vývojovému a designérského týmu, technologickému zázemí výrobních prostor a úzké spolupráci s odbornými lékaři, profesionálními sportovci i výzkumnými univerzitními týmy, můžeme naše výrobky neustále inovovat a přizpůsobovat vysokým požadavkům jak amatérských, tak i profesionálních sportovců.

Díky špičkovému technologickému vybavení a znalostem dokážeme změřit, ověřit a především garantovat míru komprese u všech produktů ROYAL BAY®.

Kompresní oblečení ROYAL BAY vyrábí společnost Aries, a.s. a jeho distributorem pro Českou republiku je od roku 2020 společnost VITAR Sport, která má v portfoliu i špičkovou sportovní výživu Enervit. Jejím cílem je pomáhat sportovcům sportovat lépe.