Maximum pro vaše klouby a svaly

Maximum pro vaše klouby a svaly

Kvalitní suplementy a doplňky stravy je rozhodně něco, na čem není dobré šetřit. Neutichající nepříjemné bolesti, svalové křeče a nemožnost pohybu. Nic z toho nechceme, abys nás potkávalo. A když už se tak, bohužel stane, musíme najít něco, co nám dokáže snadno pomoci a hlavně rychle a účinně.

Bolesti jsou často způsobeny nadměrným zatížením nebo drobným zraněním – natažením, nevhodným pohybem nebo zakopnutím.

Za bolestí můžeme vidět i stres, během kterého tělo produkuje hormony, které jen zvyšují a prohlubují napětí svalů, jejich citlivost a bolest. Svaly následkem toho ztuhnou a začnu bolet. Bolesti svalů po celém těle mohou být způsobeny také infekcí, virózou, nachlazením nebo chřipkou.

Svalová bolest a trénink

Svalová bolest se určitě netýká pouze začátečníků, ale setkat se s ní mohou i ostřílení fitness nadšenci. Během náročnější fyzické aktivity se nejvíce spalují sacharidy, jakožto hlavní zdroj energie pro svalové buňky. Je nutné v tomto čase dodávat svalům kyslík, kterého může být, během vysoké zátěže, nedostatek. Proto se začne tvořit laktát a volné vodíkové ionty, které v pracujícím svalu snižují pH krve, která se začne stávat kyselejším, a tím způsobuje nepříjemné pálení ve svalech.

Svalovou bolest, jakou kolikrát můžeme pocítit po tréninku, je dána lehkými mikrotraumaty ve svalových vláknech, které jsou způsobeny svalovými kontrakcemi během fyzického tréninku.

Pálení a bolest svalů během tréninku pro nás signalizuje, jak vysoká intenzita tréninku to byla. Jednoduše řečeno, jak naše svaly dokáží pracovat během nedostatku kyslíku. Jeho nedostatek v kombinaci s tvorbou laktátu mají za následek tzv. metabolický stres, který v rámci dalších procesů, podporuje růst svalů.

Mezi nejúčinnější metody, jak zmírnit bolest a pálení svalů je například sauna, masáže, aktivní regenerace, kontrastní koupele (střídání studených a teplých koupelí) nebo Medistic.

Medistic je účinná forma rychlé pomoci v bolesti kloubů a svalů. Na trhu jsou k dostání 3 varianty.

Medistic dual stick

Jedná se o vysoce účinné analgetikum v tuhé formě, která nemá na trhu obdoby z hlediska obsahu účinných látek a praktičnosti balení.
Podobně jako u tuhých deodorantů stačí vysunout a potřít bolestivé místo. Hřeje a chladí dle potřeb.
Výhodou je rychlé řešení v akutním případě. Medistik v několika minutách uvolňuje svalové spasmy při sportovním nebo jiném fyzickém nebo pracovním přetížení a zmírňuje či úplně odstraňuje bolest.

Obsahuje důležitou složku Methyl Salicylat, která obnovuje mikrocirkulaci, uvolňuje zatuhlé svaly a křeče. Obsahuje ještě Mentol a Eukalypt. Pokožka po natření nečervená, protože neobsahuji typické alergizující byliny.

Zkracuje dobu rekonvalescence svalů při namožených a bolestivých stavech, po úrazech a operacích. Poradí si se zatuhlou krční páteří.

Medistik DUAL Spray, Hot + Cold – na svaly a klouby

Nejrychlejší doba pomoci! Proniká do 10 sekund a ihned působí. Úleva od bolesti při námaze svalů, kloubů, vazů a šlach. Pomáhá při únavě svalů, kloubů, vazů a šlach spojené s nadměrnou zátěží, opotřebováním, zhmožděním nebo úrazem.
Při práci, při sportu, při rehabilitaci po operaci, na turistice, pro lékařskou i domácí péči. Působí lokálně, nezatěžuje trávicí orgány jako léky, napomáhá průtoku krve a živin do postižené oblasti. Pokožka nečervená. Funkční pomocník pro lékaře, sportovce a seniory.

Medistik ICE Roll-on

Chladivá kulička, která se nanáší na problémová místa s horkostí, zánětem nebo otokem, s obsahem mentolu, kafru peprmintového oleje. Účinně působí na karpální tunely i bolestivá zápěstí, a jeho využití naleznou i těhotné ženy, díky jeho 100% složení.