Jak na hubnutí? Buďte aktivní a vášniví

Jak na hubnutí? Buďte aktivní a vášniví

Dnešní článek bude o něco jiný a speciální. Ať už více nebo méně vědomě víme, že každou naší činností během dne, během noci pálíme kalorie. Chodíme, přemýšlíme, mrkáme, zvedáme předměty, … všechno to jsou činnosti, během které spotřebováváme kalorie – energii. Není tedy žádnou novinkou, že i během milování a vášnivých aktů spalujeme kalorie. A to, že je to možná mnohem příjemnější forma, než luxování, nelze diskutovat.

velké foto

Sex jako nástroj k pálení kalorií – lze to brát jako sportovní aktivitu?

Sexuální aktivita, stejně jako každý jiný pohyb, spotřebovává určité množství energie, tedy kalorií. Ze studie z roku 2013 vyšlo najevo, že průměrně se energetický výdej pohybuje kolem 100 kcal u mužů a kolem 70 kcal u žen. Hodnota je nejspíš dána tím, že většinou pánové jsou ti hlavní aktéři této sportovní aktivity. V průměru lze říct, že sexuální aktivita spadá do kategorie průměrně náročné fyzické zátěže, která svou intenzitou odpovídá například rekreačnímu lyžování, plavání či rychlé chůzi (6,5 km/hod). Jak je to ale zrovna ve vašem konkrétním případě, to už záleží jen na vás.


Jestli je vaším cílem větší pálení kalorií, nebojte se tedy převzít otěže. Sex je totiž ve své podstatě sportovní výkon. Během aktu neustále napínáte a stahujete svaly, čímž spalujete kalorie a díky tomu tedy hubnete. Pravidelným sexem tak můžete shodit přebytečné kilogramy. Milování zároveň urychluje metabolismus, podporuje spalování tuků, zmírňuje deprese a může v pomoci ve tvarování těla. Kromě toho se během něho do těla vyplavují hormony, díky kterým je člověk méně náchylný k přejídání se.

Milování může hravě strčit některé sportovní aktivity do kapsy. Nevěříte? Prohlédněte si tabulku a porovnejte to. Údaje je však třeba brát s velkou rezervou.

Plánovaný sex: 3 triky, jak si ho opravdu užít
AktivitaSpálené kalorie
(za hodinu)
Badminton320 kalorií
Basketbal430 kalorií
Běh650 kalorií
Cvičení v posilovně600 kalorií
Fotbal750 kalorií
Horská turistika560 kalorií
Jízda na kole480 kalorií
Jóga300 kalorií
Plavání450 kalorií
Sex400 kalorií
Volejbal250 kalorií

Podle odborníků lze jednou souloží, která trvá přibližně patnáct minut, shodit v průměru kolem dvaceti gramů. Abyste dosáhli opravdu tíženého efektu, nebojte se převzít iniciativu! Nejen, že tak zvýšíte účinnost spalování tuků – vaši snahu jistě ocení i váš partner.
Dle jedné studie vyšlo dokonce najevo, že nejefektivnější spalování tuků probíhá v dopoledních hodinách. (tam si jen nejsme jisti, co by na to řekl váš šéf)

Jak dlouhé má být milování podle psychologů? Stopky do ruky! | Ženy s.r.o.

Samotnou předehrou startujete spalovací maraton odhadem se 40 kaloriemi, a jestli je pokročilejší či sportovec začátečník, díky ,,Afterburn efektu“ – který následuje po každé sportovní aktivitě, a kdy se jedná o časový úsek, během kterého spalujeme kalorie i po skončení aktivity, můžeme si závěrem připočíst pár desítek kalorií navíc.

PolohaEnergetický výdej muž / žena
Orální sex100 kcal / 85 kcal
Poloha misionáře (muž nahoře)144 kcal / 45 kcal
Líbání76 kcal / 76 kcal
Poloha zezadu vleže na boku113 kcal / 105 kcal
Poloha zezadu 151 kcal / 99 kcal
velké foto
Poznejte nezapomenutelné okamžiky plné relaxace i vzrušení zároveň! Užijte si stále populárnější masážní svíčky spojující romantiku s uvolňující a zároveň intimní atmosférou. Dopřejte partnerovi chvíle oddechu po náročném dni nebo ji využijte jako výjimečnou předehru pro intimní chvíle.

Milováním ke zdraví

Nejenže se při sexu pálí kalorie, milování nám prospívá k udržení celkové tělesné a duševní rovnováhy. Po fyzické stránce můžeme spoléhat na kvalitní protažení, rozehřátí a aktivování všech svalových skupin.

Navíc:
– posilujete imunitní systém
– má příznivý vliv na kardiovaskulární systém a zdraví cév
– podporuje spánek díky uvolňování hormonů jako jsou endorfiny, dopamin nebo oxytocin, které mají na vaše snění pozitivní vliv
– zmírňuje projevy deprese a stresu
– uvolňuje migrénám

Proč spolu spíme? Důvod vám napoví více i o vašem vztahu

Co si z toho vzít závěrem?

Pokud jde o sex, měl by nás přece jen zajímat spíše celkový prožitek a chvíle strávená s partnerem. Kalorie a speciální hodinky raději zapněte až půjdete vědomě běhat na páse nebo zvedat těžké činky.

Ačkoliv se jedná o aktivitu, díky které můžete spálit nějakou tu kalorií navíc, pořád by měly existovat určité hranice. My se vám tímto článkem snažili jen pro zajímavost uvést, jak se to může pohybovat, a že vlastně i takový sex je velice milým sportovním koníčkem. Nesmíme však na něho nahlížet jako na způsob pálení kalorií, to si opravdu nechte na ven nebo do posilovny 🙂