Jak efektivně zhubnout bříško

Snažíte se zhubnout břicho? Cesta ke zlikvidování této problematické partie vede přes úpravu životosprávy, cvičení, ale pomoct vám může i detoxikace. Jak na to?

Zdravá strava

Obecně platí, že zhubnout vám pomůže vhodná strava. Zkontrolovat byste si měli kalorický příjem. Spočítejte si jeho ideální hodnotu a tu snižte o cca 10 %.

Důležité je nejen přijmout přiměřené množství energie, ale také vyvážit skladbu jídelníčku. Při hubnutí je navíc důležitý i subjektivní pocit. Nemá smysl se trápit a i mezi zdravými potravinami byste si měli najít takové, které vám chutnají.

Ve vaší stravě by měl být dostatek makroživin, tedy bílkovin, tuků a sacharidů. Stejně tak je na místě zařadit do každodenního režimu dostatek tekutin.

Fenomén jménem avokádo! Kde si dopřát ten nejlepší avokádový toast?

Omezit je vhodné potraviny s obsahem cukru, soli a nasycených mastných kyselin.

Zejména dámy, které trápí primárně partie břicha, by však měly zapomenout na drastické diety. Ty totiž zapříčiňují zpomalení metabolismu. Tuk se následně do oblasti kolem pasu ukládá ještě ochotněji. Pro představu – žena potřebuje pro udržení tělesné hmotnosti asi 2 000 kcal, muž o něco více, přibližně 2 500 kcal.

Zdravá strava by měla vždy stát na počátku snahy o ploché břicho. Teprve zhubnutí vede k viditelným výsledkům. Břišní svaly skryté pod vrstvou tuku totiž nejsou viditelné. Pak můžete přikročit k jejich posilování.

Cvičení

Odborníci upozorňují, že neexistují žádné zázračné cviky, které by vám pomohly zhubnout jen v konkrétních partiích. Mnohem účinnější je věnovat se komplexnímu cvičení. Kardio cvičení je vhodné kombinovat s aerobními aktivitami. Speciální cviky na břicho můžete v menší míře zařadit do své cvičební rutiny na samý závěr.

Cvičit břicho můžete každý den, minimálně byste se mu měli věnovat 3x týdně po dobu 15 minut. Pokud navíc budete cvičit izolovaně pouze břicho, dočkáte se možná naopak spíše opačného efektu. Jak je to možné? Oslabené zádové svaly totiž povedou k tomu, že se shrbíte a břicho zůstane viditelně vypouklé.

TIP: Zkuste výkonné spalovače nebo Balanční podložky

Celkovým posilováním zpevníte nejen břišní svaly, ale i střed těla. To má vliv nejen na to, jak vypadáme, ale také na naše zdraví. Získáte stabilitu, přestanou vás bolet záda, celkově budete mít lepší držení těla. Mezi nejoblíbenější cviky na celkové posílení se řadí například tzv. plank alias prkno.

Detoxikace

Vyřešit dilema, jak zhubnout břicho, vám může pomoci také detoxikace. O co se jedná? Jde v podstatě o jakousi očistu organismu.

Praktikovat bychom detox měli uvážlivě. Zejména začátečníci by měli začít s detoxikací postupně. Totéž platí pro všechny, kteří mají jakékoli zdravotní problémy. Poraďte se s lékařem o tom, zda je pro vás podobný postup vůbec vhodný.

5 způsobů detoxikace organismu

To zásadní, co bychom měli při detoxu řešit, je strava. Podoby detoxu se různí. Obecně se ale doporučuje vynechat smažené pokrmy, alkohol, kávu i silný čaj. Své stravování můžete založit na ovoci, zelenině, někteří doporučují konzumaci smoothies.

Detoxové kúry mohou být i jednostranně zaměřené, například na konzumaci jogurtů. K tomu se i odborníci přiklánějí spíše než k populárnímu půstu. Hlad, je dle expertů na výživu pro člověka, stresujícím faktorem. Chcete-li se tak „odlehčit“, můžete si místo půstu vyhradit jeden den na konzumaci bílých jogurtů a kefíru. Zasytíte se a tělu dodáte kvalitní bílkoviny.

Doporučujeme: Vsaďte na účinek kvalitního proteinu

Nejčastější otázky ohledně hubnutí bříška:

Jak zhubnu břicho za týden?

Zázračná rada neexistuje. Za hubnutím a plochým břichem je vždy dlouhodobé úsilí spočívající v úpravě životosprávy a cvičení.

Jak si udržet motivaci pro změnu?

Chybou jsou především přemrštěné cíle a nerealistická očekávání. Zhubnout nelze přes noc. Berte hubnutí nikoli jako jednorázový proces, ale jako celoživotní změnu návyků.

Které cviky na břicho jsou nejúčinnější?

Kromě zmiňovaného planku to může být například tzv. jízda na kole, pro dámy také cvičení s obručí. S otazníkem jsou naopak oblíbené sklapovačky. Primárně totiž posilují jen přímý břišní sval, což určitě nestačí, zapomínat bychom neměli ani na šikmé svaly.

Nemůžu cvičit, ale musím zhubnout, existuje pro mě vhodný pohyb?

Za nejšetrnější druh aktivit, které jsou vhodné i pro osoby se zdravotním omezením se pokládá obyčejná chůze, případně plavání.