Ferrari mezi proteiny

Ať už sportujeme více či méně, bílkoviny budou vždy něco, co má pro naše tělo nezastupitelnou roli.

Kdybychom si ve zkratce měli bílkoviny představit, jedná se o stavební kameny našich svalů, orgánů nebo hormonů. Jejich příjem čerpáme jak z živočišných, tak rostlinných druhů. Příkladem je maso, vejce, ryby, mléčné výrobky nebo luštěniny, jako jsou fazole, hrách a čočka.

Protein - proč ho užívat a pro koho je vhodný? » INKOSPOR.cz blog

Jaké množství bílkovin přijímat?


Neexistuje žádné magické číslo, které by vyhovovalo všem a každý z nás bude mít jinou potřebu bílkovin. Obecně bychom mohli říci, že se doporučuje držet se v rozmezí 20-25 % denního přijmu. Minimálně bychom se ovšem měli dostat k 0,8 g na kilo tělesné hmotnosti a rozmezí může končit až klidně u 2,2 g pro opravdu silově aktivního sportovce.
Vyšší množství se bude doporučovat pacientům po operacích v době rekonvalescence, v období těhotenství a laktace nebo v době růstu.

Co může způsobit jejich nedostatek?

Určitě jste se již setkali s tvrzením a noční můrou všech fitness nadšenců, že bez bílkovin to neporoste. No, samozřejmě, že i na tomto něco bude. Jejich nedostatek vznikne celkem rychle. Zdroje bílkovin mají jednu nevýhodu – špatně se přenášejí. Uznejte sami, že když se chystáte někam na cesty nebo vás přepadne náhlý hlad, většinou sáhnete po
oplatce, toastu nebo vezmete za vděk rychlému občerstvení. Všechna tato jídla jsou na bílkoviny chudá a většinou disponují větším množstvím sacharidů, cukrů a
tuků.
Jejich dlouhodobý nedostatek zahrnuje úbytek kosterního svalstva, únavu, lámavost nehtů, kožní změny, otoky, horší hojení ran nebo poruchy imunity. S otoky se setkáme zejména v oblasti kotníků nebo očních víček, protože během jejich nedostatku se krev filtruje do okolních tkání.


Bílkoviny jako skvělí pomocníci do diety

Dieta pro líné hospodyňky. Skvělý způsob, jak se zbavit tělesného tuku a za  týden shodit až 3 kilogramy! -


Bílkoviny hrají i svoji důležitou roli v redukci tuku.
• Zodpovídají za celou řadu metabolických procesů. Ovlivňují naši imunitu i nervový systém.
• Mají vysoký sytící efekt, díky kterému dokážeme krotit naše chutě. Uznejte sami, že po takovém 200g steaku jste plní na dlooouhou dobu.
• Trávení bílkovin je nejpomalejší ze všech složek potravy a tělo na ně vydává energii, aniž byste dělali cokoliv dalšího.
• Jestliže budete mít správně nastavený jejich příjem s adekvátním pohybem, budete se zbavovat tukové hmoty, přičemž naše svaly zůstanou.

Jak bílkoviny chytře zařadit do svého jídelníčku?


Naprosto jednoduše. Dbejte na to, aby každé vaše jídlo obsahovalo určitou porci bílkoviny a nebojte se
střídat zdroje.
U snídaně a svačin bychom si mohli uvést příklad v podobě vajíčka, kvalitního řeckého jogurtu, vysokoprocentní šunky, sýrů, syrovátkového nebo rostlinného proteinu.
U hlavních jídel můžeme volit porci ryby, masa, vnitřností, například v kombinaci s cizrnou nebo fazolemi pro vyváženost živočišných a rostlinných zdrojů.

Bílkoviny získávají nový rozměr


Zejména lidé, kteří se aktivně věnují nějakému sportu, je u nich potřeba bílkovin zvýšena. Jejich příjem tedy nemusí být tak snadné obsáhnout pouze ze stravy, a v takovém případě se vyplatí sáhnout i po kvalitním proteinovém prášku.
Za nás můžeme dát ruku do ohně za WHEY C-6. Kvalita, inovace, skvělá chuť, široká paleta příchutí a jistá ochrana pro vaše svaly v jedné dávce.

TIP: Vyzkoušejte WHEY C-6 ZA SUPER CENU !


Jedná se o velice anabolický proteinový přípravek, který obsahuje až 83 % bílkovin v sušině. Obsahuje zcela unikátní sadu syrovátkové bílkoviny z mléka typu WPI. Jde o takzvanou izolovanou metodu iontově-výměnné chromatografie a,,cross-flow“ filtrace. Je to jedna z nejšetrnějších metod, během které dochází k eliminaci tuku a izoluje čistou bílkovinu se zachováním cenných látek. Dále ultrafialových WPC a WPH nezbytných aminokyselin, zejména L-leucinu, který je podstatný pro stimulaci nových svalových bílkovinpodporuje imunitní systém a vyplavuje testosteron po silovém tréninku.
WHEY C-6 je velice kvalitním zdrojem proteinů. Unikátní směs syrovátkových bílkovin, koncentrát syrovátkových bílkovin, izolát syrovátkových bílkovin, L-leucin, glutamin a mnoho dalších tělu prospěšných látek se podílí na nárůstu a udržení svalové hmoty. Obsahuje vysoké množství glutaminu, aminokyselin, pozitivně podporuje antioxidační ochranu svalových vláken a urychluje regeneraci.

Ukrývá v sobě významných 6 W proteinů:
WPI (CFM) = izolát syrovátových bílkovin filtrovaných metodou ,,cross-flow“
WPI (ICH) = izolát syrovátkových bílkovin izolovaný metodou iontově-výměnné chromatografie
WPHI = hydrolyzát izolátu syrovátkvých bílkovin
WPH = hydrolyzát koncentrátu syrovátkových bílkovin WPC ultra = ultrafialový koncentrát
syrovátkových bílkovin
WPC = koncentrát syrovátkových bílkovin

Stále tápeš v oblasti syrovátkových proteinů? Řekneme ti vše, co potřebuješ  znát! - Kulturistika.com


Mimo toho v sobě skrývá zázračný EKDYSTERON, který se nachází například ve slavném špenátu, kdy jeho sílu proslavil zejména Pepek Námořník. Ekdysteron se podílí na stavbě svalové tkánězesiluje proteosytézu v játrech, zlepšuje metabolismus glukózy, ochraňuje játra a srdce nebo se podílí na lepší funkci našeho mozku.
Mimo jiné je bohatý na bromelin, který se získává z extraktu ananasu, který je protizánětlivý a podporuje činnost střev. Nebo papain, který se získává z papáji. Jedná se o enzym, který napomáhá těpit proteiny.

Své místo si tento nabušený kousek bílkovin najde zejména ti, co se aktivně věnují nějakému druhu sportu, jsou příznivci zdravého životního stylu a záleží jim na kvalitě stravy. e vhodný i pro jedince s laktózovou intoleranci.

Všechny látky ve WHEY C-6 jsou laboratorně testované na čistotu a zakázané látky. Suroviny
nejvyšší jakosti jsou dováženy z celého světa a výrobce vlastní certifikáty kvality GMP/HACCP, ISO
9001-2000.