CITRULLINE MALATE – překvapivé účinky pro váš trénink

Ne vždycky se stane, že náš trénink dopadne tak, jak jsme si na jeho začátku představovali. Kolikrát se stane, že činka, kterou jsme s lehkostí zvedali na posledním tréninku je dnes najednou těžší. A vlastně – celý trénink je takový bolavý, loudavý a chybí tam drive, energie, tak síla, co jindy.

Příčinu a řešení můžete naleznout v dalších řádcích našeho krátkého článku. 

Představujeme vám CITRULLINE MALATE … 

… sloučeninu aminokyseliny, která si získala pozornost díky své schopnosti oddálit nástup únavy během intenzivního cvičení.
Citrulin byl prvně objeven díky melounu, který je jedním z potravinových zdrojů, kde citrulin můžeme najít.

Krátce o CITRULINU

Citrulin je neesenciální aminokyselina – jedná se tedy o látku, kterou je naše tělo si schopno samo vytvořit. Jeho syntéza se odehrává především v enterocytech díky enzymatické reakci Glutaminu a Prolinu. Jakmile je vytvořen, účastní se Citrulin různých metabolických reakcí – především močovinového cyklu.

Navíc je prekurzorem argininu, který hraje velice podstatnou roli v produkci oxidu dusnatého, který ovlivňuje tok krve a rozvod kyslíku po těle. 
Během aerobního cvičení vyžadují svaly kyslík pro novou tvorbu energie. Tím pádem produkování většího množství oxidu dusnatého vede k většímu zásobování svalů kyslíkem a vyšší aerobní kapacitě, což znamená, že můžete ve výsledku cvičit mnohem intenzivněji

Díky tomu, že má Citrulin má delší poločas rozpadu než Arginin a oxid dusný, koluje naším tělem déle, a je tak mnohem účinnější pro zvýšení hladiny Argininu než suplementování samotným Argininem.  

Co znamená ,,malate“?

Přídavek ,,MALATE“ znamená esenciální složku spojenou z Citrulinu a Malátu – tedy kyseliny jablečné.
Kyselina jablečná je ve své podstatě sůl, která se hojně využívá jako konzervační činidlo a přirozeně přispívá ke kyselé příchuti jablek a dalších druhů ovoce.  

Malát má vlastní schopnost bojovat proti únavě tím, že podporuje schopnost těla „recyklovat“ kyselinu mléčnou vytvořenou při cvičení a využívat ji jako zdroj energie, potřebnou k tvorbě ATP, kterou svaly využívají během konktrakce.

Benefity suplementace Citrullinu malátu v bodech:

 • Oddaluje únavu svalů.  Dle provedených studií se ukazuje, že citrulin malát může prodloužit čas kvalitního silového tréninku, stejně jako zlepšit výbušnou sílu a kalistheniku.
   
 • Zlepšuje okyselení svalů. To může zlepšit vytrvalostní výkon cyklistů, což znamená, že za daný čas mohou ujet delší vzdálenost.
   
 • Zlepšuje regeneraci. 
   
 • Zvyšuje sílu. 
   
 • Zvyšuje produkci oxidu dusnatého. 
   
 • Podporuje syntézu bílkovin. Zvýšení plazmatické hladiny argininu po užití citrulin malátu rovněž zvyšuje tvorbu svalových bílkovin. 
   
 • Podporuje využití esenciálních aminokyselin. Rovněž výrazně zvýšil plazmatickou hladinu citrulinu, argininu, ornitinu, močoviny, kreatinu, nitrátu a růstového hormonu v normálním rozmezí.

Jak Citrulline malate užívat?


Jeho vhodná dávka je v rozmezí 6 – 8 g, zejména před tréninkem, zhruba 30-60 minut před jeho začátkem. 
Pro pozorování účinku v podobě lepšího prokrvení, podpory výkonnosti, oddálení nástupu únavy a urychlení regeneračních procesu, je dobré jej užívat dlouhodobě.

Ať už ho budete brát dlouhodobě, jednorázově nebo po dobu několika po sobě jdoucích dní, CM je považován za bezpečný ke konzumaci a nezpůsobuje žádné závažné vedlejší účinky. 
 

Jeho suplementace má perfektní potenciál pro zlepšení jak silového a vytrvalostního výkonu. Citrulin – jakožto samostatná jednotka – pomůže zvýšit produkci oxidu dusnatého a redukovat nadbytečný amoniak. Navíc oddálí pocit únavy.
Malát se mezitím postará o nakopnutí metabolismu a zajistí pro vaše svaly dostatek energie, aby váš drive a energie do dalšího tréninku byla přesně tak velká, jako jste zvyklí! 

KOUPIT