Oblečení na trénink

Oblečení na trénink: po jakých kouscích sáhnout, když se chystáte sportovat?

Řekli jste si, že se konečně pustíte do sebe? Nebo jen přemýšlíte nad obnovením či doplněním svého sportovního vybavení? Ať tak nebo tak, jistě se vám bude hodit praktický průvodce výběrem oblečení na trénink. Tak se pojďme pustit do toho.

Budete cvičit uvnitř, nebo v přírodě?

Hned z počátku je důležité si ujasnit, v jakých podmínkách se budete tréninku věnovat. Jinak se pochopitelně obléknete na trénink v pohodlí domova nebo vašem oblíbeném fitness centru, a jinak v případě, že se chystáte cvičit v chladném počasí. S tím pochopitelně souvisí i otázka aktuálního ročního období. 

Funkční materiály jsou základ

Aby váš trénink byl opravdu příjemný, je třeba sáhnout po kvalitním oblečení ideálně z kvalitních funkčních materiálů. Ve většině případů se jedná o materiály se syntetickými vlákny jednoduchých tvarů. Nejčastěji se setkáte s polypropylenem, případně s polyesterovým hedvábím. Největší předností funkčního oblečení je skutečnost, že tyto kousky perfektně odvádí vlhkost od vašeho těla a udrží vás tedy v průběhu tréninku v suchu.

Volte střihy, které vás nebudou limitovat

Střih jednotlivých kousků je důležitý pro to, abyste se v oblečení na trénink cítili příjemně a pohodlně po celou dobu. V ideálním případě si proto vybírejte takové střihy, které maximálně podpoří volnost vašeho pohybu a nebudou vás nijak limitovat. Skvělé jsou upnutější kousky na tělo. Teplejší oblečení poté volte vrstvením jednotlivých kousků.

A co by vám tedy nemělo chybět?

Pojďme si ukázat takový základ, který by měl mít každý sportovec ve své výbavě. Ve vaší šatní skříni by nemělo chybět dostatečné množství funkčních triček, hřejivých mikin, šortek, legín a sportovního spodního prádla. Dámy ocení sportovní podprsenky, které zajistí jejich pohodlí v průběhu fyzické aktivity. Pro chvíle odpočinku je ideální například pánská tepláková souprava Puma. Pokud plánujete trénink v náročnějších podmínkách, nezapomeňte sáhnout i po lehké nepromokavé bundě. 

Doplňky

Pomyslnou třešničkou na dortu jsou poté nejrůznější sportovní doplňky, například v podobě sportovní tašky nebo láhve na vodu. Možná však oceníte i praktická potítka a čelenky, které zabrání potu, aby z vlasů stékal přímo na vaši tvář.

Vše podtrhne vhodná obuv

Funkční oblečení je sice základ, ale zapomenout nesmíme ani na pohodlnou obuv. Pro tuto fyzickou aktivitu jsou ideální takzvané tréninkové boty, které bývají lehké, vzdušné a podpoří váš pohyb. 
Ještě stále si v této oblasti nevíte rady? S výběrem oblečení vám pomůže Modio.cz. Najdete zde kousky od světoznámých značek i obsáhlý a pravidelně aktualizovaný blog s praktickými tipy z módního světa.