JOIN ACTIVITY STAR

JOIN ACTIVITY STAR

Ať chceme nebo ne, první sluneční paprsky a hezké dny nás lákají ven. Venkovní aktivity a sporty tak získávají zelenou a nám hlavou proběhne myšlenka ,,Začít s během.“ Ideální počasí. Ani teplo, ani zima. Jdeme na to.
Jenže.. Ten první krok. Ten první krok z vystoupit z našich komfortních zón, překonat tu hranici gaučování a vyběhnout poprvé. Takové začátky bolí více, než uběhnutých prvních pět kilometrů.

Dovedete si ale představit ten pocit potom? Ten je k nezaplacení. A za ten stojí se zvednout z toho gauče, ukončit zimní lenošení a pustit se do toho.

3, 2, 1, … START

Hned ze začátku je dobré si pořídit vhodnou běžeckou obuv a oblečení, ve kterém vám bude příjemně a nebude vás nic tlačit.
Před během se nezapomeňte protáhnout, stejně jak před každým jiným cvičením. Uvolněte a rozhýbejte klouby a svaly, zaskákejte si, jestli si z dob hodin tělocviku pamatuje běžeckou abecedu, můžete vyzkoušet i tu a můžeme vyrazit.

Jak jsme již radili na začátku, můžete jít chůzí, kterou budete postupně zrychlovat, až se dostanete k samotnému běhu, a pak zase na chvíli zvolnit. Postupně takto intervaly chůze zkracovat a běžecký interval naopak prodlužovat.
 
Kde běhat?
Jestli máte tu možnost, vždy upřednostněte lesní cesty oproti asfaltu. Je to z důvodu, že lesní cesty o něco více šetří vaše klouby a hlavně v přírodě získáte s během mnohem lepší pocit volnosti, více zdravého vzduchu než na chodníku mezi paneláky.

velké foto


Hlavní benefity běhu


Zlepšíte si celkovou fyzickou i psychickou kondici
✅ Je to perfektní nástroj k úbytku váhy 
✅ Posilujete srdeční činnost
✅ Budujete si silnější imunitu  
✅ Snižujete riziko infarktu, mrtvice a cukrovky 
✅ Přispíváte kostem a svalům
✅ Snižujete riziko osteoporózy
✅ Zvyšujete si hladinu vitamínu D 
✅ Zlepšujete spánek
✅ Odbourává deprese a stres
✅ Budete se cítit skvěle! 

Správný běžec správně jí! 


Nejen vhodná obuv a sportovní oblečení, ale i vhodný jídelníček sehrají důležitou roli ve vaší běžecké kariéře.

Základem je strava bohatá na dostatek bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků. Před během doporučujeme něco lehčího, aby vám při běhu nebo po něm nebylo těžko a nevolno. Ideální je taková svačinka 1 – 1,5 hodinu před tréninkem, v podobě bílého nebo řeckého jogurtu, hrstí ovesných vloček zastupující komplexní sacharidy a doplnit o rychlejší cukry, například kouskem ovoce. Zdroje tuků pak volit v poskromném množství, protože se hůře a pomaleji tráví.
Stejně tak po běhu –  dát si energii na doplnění, a to v podobě porce bílkovin s komplexními sacharidy. Příkladem může být celozrnné pečivo s najemno namazanou lučinou nebo tvarohem a vysokoprocentní šunkou. 

Běh a vhodné doplňky stravy? 

Běh je stejná fyzická aktivita jako každá jiná, a i proto tady je důležité dbát na dostatečný příjem vitamínů a minerálních látek k podpoře výkonu a regenerace. 
———————————————————————

JEDNIČKA VE VÝHODNÉM BALENÍ – JOINT ACTIVITY STAR
3×60 tablet

Přípravek se znamenitou kombinací účinných složek ChondroitinuGlukosaminuMSM a dalších k maximální prevenci a zdraví celého kloubního aparátu. 

✅ Glukosamin sulfát jakožto nezbytný pomocník pro zdraví vašich kloubů. Alfa omega v rámci prevence zdraví kloubního aparátu.
Látka, která je přirozenou součástí struktur mezibuněčné hmoty chrupavek. V kombinaci s Chondroitinem sulfátem zadržují vody a podporují tvorbu kolagenu, čímž naše chrupavky nabývají na pružnosti.  

Glukosamin má navíc protizánětlivé účinky, zmírňuje bolest kloubů a napomáhá zpomalovat proces stárnutí kloubů spolu s přibývajícím věkem. 

✅ MSM (methylsulfonylmetan) je další nabušená látka sloužící primárně ke zpevnění vazů, šlach, potlačení zánětů a bolesti po fyzickém výkonu. Navíc podporuje regeneraci a relaxaci svalu.
Látku organicky vázanou na síru ocení nejeden sportovec k podpoře jejich výkonu a zdraví kloubů a chrupavek díky silným antioxidačním účinkům. 

✅ Nejvíce účinné trojkombo uzavírá Chondroitin sulfát – sacharid skládající se z kyseliny glukoronové a galaktosaminu s dobrou rozpustností ve vodě.
Je důležitou součástí mezibuněčné hmoty v chrupavkách i dalších pojivových tkáních, bez nichž by nemohly optimálně fungovat. 
V neposlední řadě nutno zmínit jeho pozitivní účinky na snížení hladiny cholesterolu a riziko vzniku krevních sraženin. 

✅ Ve složení je i Boswellia serrata, která pomáhá udržovat normální stav kostí, kloubů a svalů, podporuje mozkovou funkci a duševní rovnováhu, podporuje činnost trávicí soustavy, chrání střevní mikrobiom, udržuje hladinu cholesterolu ve zdravých hodnotách, podílí se na zdraví srdce, dýchacího a reprodukčního systému. 

✅ Rybí kolagen, který je přirozenou součástí našeho organismu. Nalezneme ho zejména v kostech, kloubech, svalech, vazech a kůži, až ze 70%. Syntéza kolagenu s postupujícím věkem ubývá a tak je časem nezbytné jeho doplnění.

velké foto

———————————————————————

Co říct závěrem? Začátky nikdy nejsou jednoduché. Věřte, že jestli na takový pohyb nejste zvyklý, bude vás ze začátku bolet každičký sval, o kterém jste ani nevěděli, že ho máte, ale věřte nám, že se to za krátký čas zlepší a vy budete mít týden co týden neuvěřitelný posun vpřed.

KOUPIT