Astaxantin Epigemic 30 kapslí

Astaxantin Epigemic 30 kapslí

Doplněk stravy získán z řasy Haematococcus pluvialis obsahující beta-karoten, lutein, vitamín E a především Astaxantin – barvivo z řady karotenoidů. Astaxantin nalezneme zejména v potravinách jako jsou krevety, losos nebo některé druhy mořských řas.


Léčivá síla vzácného barviva

Jedná se velice silný antioxidant zmírňující poškozené svalové tkáně po náročné fyzické zátěži.

Jeho zásadní vliv na lidské zdraví probíhá na základě tří mechanismů, jako jsou:

1. Antioxidační působení. Astaxantin je jedním z nejsilnějších antioxidantů na zemi. Zmírňuje poškozené svalové tkáně po fyzické náročné zátěži a efektivně bojuje s volnými radikály.
2. Imunomodulační působení. Astaxantin zvyšuje aktivitu a schopnost rychlého množení širokého spektra imunitních buněk, čímž se zvyšuje odolnost vůči virovým a bakteriálním onemocněním.
3. Epigenetické působení. Za pomocí specifických chemických rekcí dokáže ovlivnit aktivitu genů, které se podílejí na vzniku řady chorob. Například může vypínat či zapínat geny, které se spolupodílejí na vzniku a rozvoji nádorových procesů.

Vliv na lidské zdraví

Dle studií bylo prokázáno, že dokáže efektivně potlačovat množení nádorových buněk. Dokáže ovlivnit aktivitu genů zodpovědných za produkci enzymu, který zajišťují detoxikaci karcinogenních sloučenin. Tento významný efekt hraje roli v prevenci vzniku nádorů plic, ledvin, jater či tenkého střeva.

Dále:
– zmírňuje oxidaci LDL cholesterolu, která představuje jeden ze základních mechanismů při vzniku srdečně cévních onemocnění, snižuje hladinu triglyceridů v krvi a naopak zvyšuje hladinu HDL cholesterolu
– snižuje krevní tlak
– má protizánětlivý charakter
– podporuje proces regenerace po fyzické zátěži. Navíc napomáhá zlepšení síly, vytrvalosti a potlačuje pocity únavy
– působí proti homocysteinu, který se neblaze projevuje na zdraví cév a srdce
– podporuje tvorbu nových cév
– podporuje tvorbu imunoglobulinů a tvorbu protilátek IgA, které jsou zásadní pro imunitu v oblasti sliznic. Důvodem je fakt, že Astaxantin podporuje diferenciaci B-lymfocytů, které protilátky IgA produkují
– zlepšuje schopnost zaostření a zpomaluje úbytek zrakových schopností, které souvisí především s vyšším věkem. V rámci očního aparátu dále podporuje prevenci zeleného zákalu a snižuje zrakovou únavu

Díky jeho antioxidačním schopnostem vykázal i příznivý vliv v roli prevence Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby.


Astaxantin v roli Diabetu

Základním problémem diabetu je fakt, že beta-buňky slinivky nezvládají produkovat dostatečné množství inzulínu a navíc dochází k poklesu citlivosti tkání na tento hormon. V důsledku toho nastává zvýšená hladina glukózy v krvi, která je úzce spjatá s vyšší produkcí volných radikálů, které beta-buňky poškozují.
Astaxantin, v roli antioxidačního charakteru, dokáže tyto buňky efektivně chránit, čímž zlepšuje produkci inzulínu a dochází k poklesu hladiny glukózy.

Hubnutí s Astaxantinem

Díky stabilizaci hladiny cukru v krvi přispívá do období redukčních diet. Je vhodné jej zkombinovat s fyzickou zátěží vytrvalostního charakteru, optimálně nastavených kalorickým deficitem a vyváženou, pestrou stravou.


Aby suplement splnit svůj účel na maximum, je vhodné jej užívat 1 kapsli denně s jídlem či doplňky stravy bohaté na Omega 3 mastné kyseliny, protože se jedná o karotenoid dobře rozpustný v tucích.

Složení v jedné kapsli:

– 146 mg standardizovaný extrakt z řasy Haematococcus pluvialis (poskytuje 4 mg Astaxantinu)
– Vitamin E (D-alfa tokoferol) 6,7 mg (55,8 % DDD),
– 280 mg želatinová kapsle (kukuřičný škrob, glycerin, karagenan, voda)
– Pomocné látky: 352,3 mg extra panenský olivový olej

Více o produktu Astxantin naleznete na oficiálních stránkách firmy EPIGEMIC.

KOUPIT